Agenda

Geen activiteiten gevonden

Omarmers gevraagd!

Laatst bijgewerkt: woensdag 14 november 2018 Gepubliceerd: woensdag 03 oktober 2018 Geschreven door Lode Caes

Onze kerkgemeenschap heeft een lange traditie van zorgen voor mensen die zorg nodig hebben. Zo werden de eerste scholen en ziekenhuizen lang geleden gebouwd. Ook vandaag willen we als Kerk tonen dat het evangelie – de blijde boodschap – geen dode letter is en dat we de handen uit de mouwen steken voor al wie er nood aan heeft. En met de humanitaire corridor doen we dat over de grenzen van ons geloof heen. Op basis van deze overeenkomst tussen alle erkende erediensten in België en de overheid worden 150 kwetsbare Syrische vluchtelingen rechtstreeks vanuit Turkije en Libanon overgevlogen naar België. Zo is dit project tevens een unieke vorm van interreligieuze samenwerking. Zij nemen de volledige zorg – ook financieel – van deze mensen op zich en als tegenprestatie heeft staatssecretaris Theo Francken beloofd om hun asielprocedure versneld te behandelen.

Met onze Pastorale Eenheid O.L.V. van Vrede willen we graag vanaf november zo een gezin opvangen. Een volledig bemeubeld huurhuis, waar zij zullen kunnen wonen, is al ter beschikking. Sedert begin augustus huisvesten we daar in afwachting tijdelijk een jonge vrouw uit Eritrea samen met haar 6-jarig zoontje en haar tante (zie foto © TOGH). Maar daarnaast hebben we zes tot twaalf vrijwilligers nodig die deze mensen een warm hart willen toedragen en hen als het ware willen ‘omarmen’. Dat omarmen start met het ophalen van het gezin op de luchthaven van Zaventem en hen dan hier in Ieper verder op te vangen: even mee naar de winkel gaan, uitleggen hoe huisvuil gesorteerd wordt, uitleggen hoe je de bus kan nemen, meegaan naar de dokter of ziekenhuis als dat nodig is, even binnenspringen om te luisteren of alles goed gaat, eerste woordjes Nederlands aanleren, meegaan naar de diensten om de nodige papieren te verkrijgen, …

Een druppel op een hete plaat? Misschien, maar dit engagement is heel concreet en tastbaar voor dat ene gezin en maakt voor hen wel degelijk alle verschil. Zij zullen tenminste geen 4500 dollar per persoon moeten betalen aan de grens met Libië aan meedogenloze mensensmokkelaars… zij zullen niet op de bodem van de Middellandse zee belanden…

De nood van mensen in nood lenigen – vreemdelingen herbergen... Jouw kleine of grote goedheid kan mee het verschil maken. Interesse om hieraan mee te werken, neem dan contact op met diaken Bart Lefever: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of 057 36 30 05

Hits: 2503